| andreea2900011 a întrebat:

Salut! Am și eu o scurtă întrebare, dacă cineva a făcut un cont fals de Facebook și a vorbit cu o persoană, iar respectiva a spus că va merge la poliție pentru a afla cine e în spatele contului o să reușească treaba asta? Mulțumesc anticipat pentru lămuriri

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa reuseasca nimic, politia nu are atributii si nici dreptul sa verifice conturile de pe retelele sociale.
Exceptia poate fi in cazul ca s-a comis vreo infractiune sau contraventie si persoana vatamata depune plangere penala sau reclamatie pentru contraventie.

9 răspunsuri:
| andreea2900011 explică (pentru Ioandelasal):

Din câte știu nu s-a comis, doar că persoana respectivă vrea cu orice preț să afle cine l-a luat la mișto

| Lukasssz a răspuns:

Daca si-a mascat identitatea nu ai ce sa ii faci

| andreea2900011 explică (pentru Lukasssz):

Nu avea poze sau prieteni pe Facebook… Dar poliția chiar nu poate afla nimic despre persoana respectivă? Nici locația?

| VoidEternal a răspuns:

Voi chiar credeți că poliția nu are nimic mai bun de făcut?
Cine naiba a zis că e ilegal sa ai mai multe conturi de Facebook? Astea sunt puțoisme de clasa a 4-a nu interesează pe nimeni în afara celor doi.

| andreea2900011 explică (pentru VoidEternal):

Păi da dar atâta timp cât persoana te cam ia la mișto nu e normal să sesizezi ca să afli măcar cine e în spate…

| VoidEternal a răspuns (pentru andreea2900011):

Nici sa iei pe cineva la mișto nu e ilegal. Daca nu e ilegal, poliția nu se va implica. Simplu.

| andreea2900011 explică (pentru VoidEternal):

Am înțeles, mulțumesc frumos!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru andreea2900011):

Nu cu politia.

| andreea2900011 explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu poate să facă absolut nimic pentru a afla, nu?