| Emrys a întrebat:

Salut! Am si eu un tatuaj in zona buricului(mai jos putin) si imi este frica sa nu am probleme la contravizita. Azi la examinare domnul doctor mi-a spus ca trebuie sa ma duc la psiholog, din pricina tatuajului. De ce am nevoie de psiholog pentru un tatuaj? Si va rog daca puteti sa imi raspundeti la intrebarea : Pot fi picat la contravizita din cauza tatuajului? Cu respect, BoGdAnRaX

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tatuarea este un semn de lipsa de civilizare. Societatea moderna a renuntat la astfel de chestii care apartin stramosilor nostri din paduri (sunt niste sacrificii rituale). E adevarat ca sunt multi tineri carora li se pare interesant sau un semn de teribilism, dar asta demosntreaza ca sunt mai putin adaptati la viata civilizata, in societate, ca incearca sa se intoarca la vremurile mai putin civilizate. E posibil ca in armata sa se incerce evitarea acestor oameni, dar nu cred ca te poate pica. Cel mult sa-ti impuna psihoterapie, desi, dupa parerea mea, nu ai nevoie. Probabil ca tu, ca si multi altii, nu ti-ai facut tatuajul din lipsa de adaptare, ci dintr-un instinct gregar de tipul: e la moda, toti au, sa-mi fac si eu.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cunosc o persoana (o ruda) care cu cativa ani in urma (cred ca 8-9 ani) cand a vrut sa intre la Academia de Politie si avea un tatuaj i s-a cerut sa faca un transplant de piele sa il acopere (ceia ce a si facut) apoi a fost primit.

| Alex_7297 a răspuns:

Din câte ştiu eu, ca poliţist, nu ai voie să ai nici un tatuaj, dar de, dacă îl ai sub buric...Nu se uită nimeni sub buricu tău. Mă rog, aproape nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astept si alte opinii. multumesc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca psiholog nu trebuie sa ai tatuaj?

| Emrys explică:

Am uitat sa specific... Vreau sa intru la Academia de Politie Bucuresti.