| shoricel84 a întrebat:

Am văzut mii de anunturi cu case,masini si am tot văzut ca unii oameni oferă fiscal! Si acum vreau sa va întreb,ce înseamnă ca ofera fiscal? Am inteles ca daca nu platesti taxe,impozite,amenzi nu te lasă primaria sa vinzi o casa, o masina etc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de certificatul de atestare fiscala, prin care vanzatorul dovedeste ca si-a achitat impozitele.
Acesta este obligatoriu de prezentat pentru vanzarile de imobile (terenuri cu sau fara constructii) si masini.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai restate la impozite sau amenzi neplatite nu poti vinde nici masina nici casa ca nu ti se elibereaza certificatul fiscal