| anonim_4396 a întrebat:

Am vândut o mașină și noul client nu o înregistrat mașina la poliție sau la primăria lui. Eu mai plătesc taxe și impozite? Țin să menționez că i-am dat fiscal la mașină.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Anunti primaria si politia ca masina e vanduta apoi ala se descurca cu ea

| sierra1 a răspuns:

"Țin să menționez că i-am dat fiscal la mașină"

e scoasă din evidența ta, la orice plată!

| Frank51 a răspuns:

Buna intrebare. Eu asa stiu ca daca masina nu este inregistrata la impozit la cumparator in decurs de 30 de zile, dreptul fiscal se intoarce la vanzator, dar e cam ilogic.