| Nam3l3ss a întrebat:

As dori sa stiu si eu daca a intrat in vigoare legea conform careia se poate lua permisul la 17 ani,conducand alaturi de o persoana adulta, cu carnet si cu viteza minima de 30 kn / h?
Va rog sa raspundeti doar daca stiti cu siguranta!
P.S: Mi-a spus un prieten de familie cum ca ar fi intrat in vigoare, a citit din ziar..Astept cat mai multe raspunsuri! Ms!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat. Este doar o propunere de modificare a legislatiei rutiere dar care n-a fost aprobata inca de Parlament si nu se stie daca si cand va fi aprobata. Numai bine!

| Lolo90 a răspuns:

Da, poti sa conduci smart-ul de 2 locuri chiar si fara un adult langa tine. In rest pe scaunul din dreapta ai voie de la 14 ani in sus.