| Yonut983 a întrebat:

Stiti cumva sigur daca a intrat in vigoare legea ca pot conduce daca am pe cineva care are carnet de conducere de cel putin 5 ani....sau cand va intra? Va rog sa imi spune.ti daca stiti va rog pentru ca ador sa conduc si nu mai am rabdara pana fac 18 ani. Astept raspunsurile voastre.
Multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca n-a intrat in vigoare o asemenea prevedere legal dar nici macar n-am auzit sa existe o propunere in acest sens, din partea celor care au dreptul de initiativa legislativa. Au fost doar ineptii debitate pe diverse site-uri si vorbe in vant.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a existat nici macar un proiect serios al unei astfel de legi.

Astepti sa faci 18 ani, iti iei permisul si atunci vei putea conduce

| AFR81 a răspuns:

Eu din ce stiu, nu a intrat. Nu am auzit de o astfel de lege. Intreaba-ti mai bine instructorul, daca faci scoala, sau pe cineva priceput. Daca nu, cauta pe net.

| Yonut983 explică:

Eu asta am gasit pe internet--> http://www.4tuning.ro/......11837.html

SAU

http://www.dcnews.ro/......43262.html

ESTE ADEVARAT?