| Opria_Nicolas_1985 a întrebat:

Salut astazi m-a luat politia mi-a cerut datele eu sunt minor am 13 ani iar eu iesim cu bicleta si cu inca unu prieten faza e ca a zis sa ne intoarcem la ei (politistii) iar ei ne au cerut datele le am dat datele corecte iar noi nu stim de ce ni le au luat dupa ne au spus ca ne trebuie peste 16 ani ca sa ciruclam fara act de identitate noi avand 13 ani ce ni se intampla amenda nimic sau avertisment

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Avand 13 ani tu nu poti fi sanctionat contraventional, deoarece minorii sub 14 ani nu pot fi sanctionati contraventional. Probabil ca vor fi avertizati parintii sa nu te mai lase cu bicicleta pe strada.