| draudeiw6q a întrebat:

Astăzi la ora 00:00 am plecat înaintea unui prieten care venea de la muncă, la întoarcere ne-a oprit poliția pentru legitimare si ce căutăm la ora asta afară. Polițiștii ne-au cerut buletinele, eu le-am zis că m-am dus inaintea lui să ii tin de urât si el a spus unde lucrează. Acestia nu s-au prezentat, nu au spus de ce secție aparțin, doar au luat datele din buletin și le-au scris pe o foaie... Se poate să primim amendă având în vedere faptul că nu făcusem nici o ilegalitate? Doar eram la ora 00:00 pe stradă.

Răspuns Câştigător
| ReddY25 a răspuns:

Hmm,niște ciudați.Nu sunt motive de îngrijorare pentru asta, ciudat cum au acționat

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu veti fi amendati daca nu ati savarsit vreo contraventie, doar v-au legitimat.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ati facut nimic nu are ce sa se intample.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt doar controale de rutine.
In miez de noapte nu iese nimeni afara, in special pe o vreme geroasa, deci sunteti de tinut minte, daca cumva s-a dat vreo spargere prin zona aia, atunci veti fi primii suspectati de hotie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei iau aceste date noaptea dintr-un motiv special. Dacă în acea noapte în acea zonă se comite o infracțiune, dacă monitorizează traficul, verifică trecătorii, pot întâlni pe infractori. Asfel dacă în acea noapte se dă o spargere în zona unde v-au întâlnit, vă vor chema poate la un interogatoriu. Altfel, nu ai de ce să te temi.

| gigite a răspuns:

"Acestea nu s-au prezentat, nu au spus de ce secție aparțin, doar au luat datele din buletin și le-a scris pe o foaie,..." 1. erau politiste? 2. chiar era o foaie A4? 3. Sau era o AGENDA - care trebuie sa fie inregistrata /vizata de politia de care apartin! si care ai dreptul sa o prezinte la cerere, si NU mai aveai nici o nelamurire. AGENDA serveste la o istorie a celor care au avut trafic si treaba in zona.

| George90xox a răspuns:

Nu o sa primiti amenda, problema e ca nu prea au procedat ca la carte. A fost mai mult militia decat politia. laughing