| rey a întrebat:

Salut, azi am lasat arma mea alba, un cutit de 30 cm la prietena, a prins-o directorul adjunct si maine se asteapta comentarii, ce pot sa fac?
Directoru se va agata de orice sa ma exmatriculeze, dar risc si dosar penal daca nu am omorat pe nimeni si pe arma nu e sange?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dosarul penal se face pentru port ilegal de armă albă pentru prietenă deoarece a fost găsit asupra ei.
Problema este destul de urâtă.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca risti dosar penal pentru ca poti asupra ta o arma alba.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru cultura mea generala spune-mi, te rog, ce voiai sa faci cu cutitul la scoala? Sa mananci? N-ai vazut cate nenorociri se intampla?
Daca te exmatriculeaza, nu cred ca este exagerat, tinand seama ca ai periclitat siguranta la atatia copii pe care parintii ii stiu in siguranta la scoala!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

N-ai specificat in ce conjunctura a verificat-o directorul adjunct de arma. Cred ca poti fi exmatriculat pentru port de arma alba in scoala, e decizia lor, si cand l-ai luat cu tine ti-ai asumat riscul. Trebuia sa intrebi inainte, acum e la decizia lor. Daca n-au fost incidente probabil te lasa cu un avertisment si nota mica la purtare. Fii respectuos cu ei si asuma-ti faptele, probabil asta e cel mai important.

| rey explică:

Prietena a spus ca l-a gasit si a zis ca l-a gasit si toata lumea crede, crede ca are probleme psihice, a spus ca vrea sa se sinucida cu el si chestii din astea, directorul adjunct a spus sa o ajut sa treaca peste chestiile astea si psihologul, am iesit ca invingator, doar ca niste prieteni care sunt si profesori stiu despre ce este vorba si ca eu am arma alba adica aveam in fiecare zi... sper sa nu isi dea seama directorul mare caci maine sunt invitat pe covorul rosu.
Psiholoaga a spus ca orice minune tine 3 zile, cred si sper in afirmatie.
Sper sa scapam, directorul adjunct care incearca sa musamalizeze e in relatii foarte buna cu prietena mea, daca iese adevaru la iveala m-am fript mai rau.
Daca o sa treceti prin chestii asemanatoare, din 2 faceti 1 si nu va tradati caci ei incearca sa va sperie, fiti 2 si restul lumii... pana acum mi-a mers.

Have a nice day all.

| bnj a răspuns:

In caz ca este raportat autoritatilor, in mod sigur se va confisca respectivul obiect si deschide dosar penal. Daca nu a fost suprinsa folosindu-l nu se va incepe urmarire penala, dar va exista o amenda penala, va fi trecuta in evidentele politiei, si poti sa spui papa cutitului.
Intrebarea mea, daca nu sunt indiscret, este ce poti face cu o lama 30 de cm, care e cel mai probabil un tanto, ce nu poti face cu un cutit de 10 cm? Pana la urma, e greu de ascuns asa ceva si plus de asta poti risca sa fii oprit de politie pe strada pentru port de arma alba.

| Casiana a răspuns:

Fratilor cutit de 30 de cm:Olasat la prietena ta, e greu de crezut povestea...Sincer!

| Anda_5509 a răspuns:

Asta e o gluma?laughing
Nu, nu risti dosar penal, dar o sa ai pb la scoala clar, pentru ca e interzis in incinta scolii cu shpray uri paralizante, cutite, s. a. m. d
De facut nu prea ai ce sa faci, ai riscat prea mult, si acum urmeaza consecintele.Plus ca i ai facut pb si prietenei tale.

| coddy24 a răspuns:

Salut.nu te speria ca nu suntem in c. s. i sa-ti ia cutitul la teste laughing de unde dosar penal ...nici macar nu stiu sa-l scrie politzaii nostri si ii zici la director ca l`ai cumparat inainte sa vii la scoala ca vroiai sa il faci cadou unui prietenwinkingia si dormi linistit... eventual cel mult poate sa-ti faca un blowjob directorullaughing

| johnny_1840 a răspuns:

Pai ce faceai ma fraiere cu un cutit de 30 cm? scoteai mizeria de sub unghii? jajajajajajajajajajajajajajajajja cocalare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tind sa cred ca nu a existat decit in mintea ta si ne-o torni noua ca pe ceva demn de luat in seama. Logica imi spune ca n-aveai unde s-o tii pe"arma ta alba". Dar daca e adevarat ai cam pus-o sa ma ierti dar trebuie sa fii constient ca o si meriti din plin inconstientule.Mai am o intrebare;-A mai ramas inca prietena ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am rasfoit raspunsurile si intrebarile. Gogule, ai probleme! Nu te vad bine!