| Cipri123123123 a întrebat:

Salut,buletinul imi expira peste opt luni, pot sa trec granita cu el? L-am facut la 15 ani, si acum am 18 ani, pot sa trec cu el?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti trece fara nici o problema, atata timp cat este in termenul de valabilitate.

| romeo78 a răspuns:

Până la data expirării oricând. Dar, trebuie să vă prezentați la data expirării pentru înlocuirea sa.

| Demidol a răspuns:

Da. Dar daca te intorci mai tarziu de data expirarii, e bine sa ti-l inoiesti acum.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Dacă mai are 8 luni de valabilitate da
În momentul în care au trecut cele opt luni și expira nu mai faci nimic cu el dar dacă îl folosești în aceste 8 luni poți sa treci granița.