| Wsy_Petrisor_1997 a întrebat:

Salut, bunicul meu este căzut la pat. Cum pot sa ridic bani înainte sa moara ca sa-i fac pomana si toate cele?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este lucid atunci iti poate da o procura speciala, autentificata de un notar public, prin care te imputerniceste sa dispui de conturile in banci.
Daca este vorba de ajutorul de deces atunci il poti lua doar dupa decesul bunicului si doar daca dovedesti ca tu ai suportat cheltuielile de inmormantare.