| bodyguardsmecher a întrebat:

Ce credeti va incepe al treilea razboi mondial?
Cand spun razboi ma gandesc razboi nu la lupte psihologice etc.
Care credeti ca va fi implicatia noastra?
Noi ca civili vom fi atacati, vom fi bombardati sau scapam?
Ce parere aveti?
Rusia va fi de partea noastra sau a asiaticilor?
Nu vreau sa mor asa repede.big grin
Ce ziceti?

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Totdeauna interesele economice duc la razboaie.
2. In istoria Pamantului, cica n-a existat macar o zi de pace.
3. De la inceputul mileniului, cica, se poarta al 3-lea razboi mondial, dar de data asta nu atat cu arme, ci mai mult cibernetic si economic. Daunele ce se pot provoca prin Internet sunt net superioare decat cu arme conventionale sau nucleare, cu diferenta ca nu moare populatia ci economia tintelor.
In rest, e posibil orice.

| RAY a răspuns:

As vrea ca Germania sa castige acel razboi si sa devina super putere mondiala, Romania e doar o colonie americana

| cuntchaser a răspuns (pentru RAY):

Nimeni nu va castiga razboiul.

| RAY a răspuns (pentru cuntchaser):

Vom mai vedea

| cuntchaser a răspuns (pentru RAY):

Luand in calcul faptul ca sunt sanse foarte mari de a se extinde pana la un razboi nuclear.

| DasKönigreichPreußen a răspuns (pentru RAY):

Sunt fericit ca susti deislamizaarea europei big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ti se pare inceput deja?
situatia din Ucraina, situatia din Siria, atentatele din EU.

noi suntem un mic pion in tentaculele nato si ue.

Rusia, de partea unei tari Nato? Ma indoiesc

| anonimg a răspuns:

Nu aceasta trebuie sa ne ingrijoreze. Daca Dumnezeu poarta de grija vrabiilor, cu cat mai mult ne va purta de grija noua oamenilor? Grija noastra trebuie sa fie: "Sunt eu mantuit sau nu?" Cei mai multi oameni nu au murit in razboaie, ci in accidente si boli.
"Nu trebuie sa te temi nici de groaza din timpul noptii, nici de sageata care zboara ziua." (Psalm.91:5)
"Pentru ca zici: "Domnul este locul meu de adapost!" si faci din Cel Preainalt turnul tau de scapare, de aceea nicio nenorocire nu te va ajunge, nicio urgie nu se va apropia de cortul tau.
Caci El va porunci ingerilor Sai sa te pazeasca in toate caile tale".(versetele 9-11)
Noi trebui sa ne incredem in Dumnezeu, deoarece El este la conducerea natiunilor si nu oamenii asa cum vedem noi.
Despre vrabii Domnul Hristos a spus: "Totusi, niciuna din ele nu cade pe pamant fara voia Tatalui vostru." (Matei.10:29) Deci cu cat mai mult cand este vorba de evenimente mai mari cum sunt razboaiele in cazul de fata.

Noi niciodata nu trebuie sa ne punem increderea in oameni si in aliantele lor; caci oamenii si aliantele lor sunt ca si iarba de pe camp care astazi este iar maine ca si cum n-ar fi fost niciodata. Noi trebuie sa ne incredem in Dumnezeu.
Alianta uniunii europene si iesirea din ea a fost prevestita de Dumnezeu cu aproximativ 3 mii de ani in urma, dupa cum este scris: "Daca ai vazut fierul amestecat cu lutul, inseamna ca se vor amesteca prin legaturi omenesti de casatorie, dar nu vor fi lipiti unul de altul, dupa cum fierul nu se poate uni cu lutul." (Daniel.2:43)

| cuntchaser a răspuns (pentru anonimg):

Nu-mi vine sa cred ca inca mai exista oameni de tipul tau in nenorocitul asta de secol 21. Indoctrinati imputiti.

| DasKönigreichPreußen a răspuns (pentru anonimg):

Tu cred ca esti platit sa scrii astea xD

| CuriousStuff a răspuns:

Al treia razboi mondia e aproape inceput si e intre lume si tarile islamice. Deja tot mai multe tari se implica si poti spune ca e global. Da, suntem atacati zilnic pentru ca stiu ca d.p.d.v. militar nu au nicio sansa asa ca ataca civilii prin atentate. Daca nu ar fi cateva resurse valoroase sub ei pentru care America a intrat in joc in primul rand deja ar fi cam stersi de pe fata pamantului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))))

Rusia a trimis valul de imigranti pentru a destabiliza Europa.

Ia luat pe Turci si pe Iranieni de partea lor.

Cu ocazia asta au slabit Europa si si-au marit fortele considerabil de mult.

Chinezii nu au treaba cu noi.

Raman neutri.

Probabil si japonezii vor face asa.

Si pana la urma cum drk sa fie Rusia de partea noastra? laughing))

Ce prostii spui.

Noi suntem in nato:

Uite ce tari fac parte.

https://ro.m.wikipedia.org/......ui_de_Nord

Turica va iesi din nato.

Mori instant nu repede laughing

Se lupta cateva saptamani sau luni cu tancuri, avioane, infanterie, toate alea.

Si dipa apeleaza toti la arme nucleare.
Deci cam asta e soarta noastra.

| pufulescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha? Rusia a trimis valul de imigranti?
Parca coana Merkel a zis wilkommen Fluchtlinge, nu Putin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru pufulescu):

Putin ia trimis si merkel ia primit...

| cuntchaser a răspuns:

Abia astept sa vina un razboi nuclear ca sa distruga mizeria asta intr-un final.

| GynoProYTHD a răspuns:

Salut singurul razboi mondial care va aparea nu glumesc
a inceput deja pe skype
se trage cu tanc-urile si ak47-urile
sa mor eu trage din servetel zici ca e sina de tank laughing