| Emazio a întrebat:

Salut, ce parere aveti daca Uniunea Europeana s-ar federaliza?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

As fi de acord cu Statele Unite ale Europei si consider ca ar fi mai bine decat in prezent.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prea mare diferența intre state pentru asa ceva.

| minrest a răspuns:

Este ceea ce se intampla; se federalizeaza treptat; este un lucru foarte bun pe care vreau sa il vad ajuns ireversibil.

| Emazio explică (pentru suntserios):

Daca comparam istoria europeana si cultura cu zone ale lumii nu suntem asa diferiti. Economic treptat o sa ajungem la un nivel tot mai egal.

Bula
| Bula a răspuns:

Este nevoie de federalizare, dar chiar si de una globala.
Sper ca se va ajunge si la aceasta forma de convietuire pasnica pe Pamant, inca in timpul vietii mele.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Simplu inceputul sfarsitului criza economica, somaj, multa prostie etc.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cui mai pasa de UE, acum se lucreaza la noua ordine mondiala iar liderii mondiali fac tot posibilul ca sa formeze o noua lume.

| RAY a răspuns:

Total impotriva, fiecare sa stea in tara lui si sa lucreze