| Reellex1 a întrebat:

Spuneti fiecare cite o parere despre:Republica Moldova in Uniunea Europeana.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Soarta a fost cruda de-a lungul timpului cu Basarabia.
A fost rupta din trupul tarii mama iar fratii indoctrinati si cu creierile spala-te au ajuns sa creada ca romanii sunt de doua feluri : romani si romano moldoveni, dar ramane o speranta la tineri care vor realiza pasul unirii cu Romania si implicit intrarea in UE.

| Bacemi a răspuns:

Datorita presiunii din partea '' Mother Russia '' cred ca e cam greu sa se realizeze. Oricum, nu prea curand. Ar fi un pas bun. S-ar putea crea o etapa pentru unirea Moldovei cu Romania. Din ce am observat sunt pasi marunti spre democratie. Oricum e un subiect delicat.

| LuS[z] a răspuns:

Chia daca vor adera, opiniile lor vor fi intotdeauna influentate de Rusia asa ca mi se pare ca le ve va fi indiferent daca vor adera

| largo_92 a răspuns:

Pret: eu cared ca are doar trebuie sa nu ne lasam... daca toti vreau asta trebuie toti impreuna sa ne ajutam!