| shakira_1713 a întrebat:

Salut, credeti ca toata conducerea Romaniei e oligarha?
http://www.lovendal.net/......ce-majore/

5 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Dac-ai ajuns sa asculti de Jesse Ventura si de Lovendal, e greu tare de tine.Nu am nevoie de site-uri obscure si senzationale sau de un fost nene wrestler, caruia i s-a nazarit sa faca politica sa-mi spuna ca liderii e nasoleanu.Imi dau si eu seama foarte usor.Doar un om extrem de mediocru isi mai poate insusi pareri de pe astfel de bloguri,neavand de dinainte bine ancorata parerea potrivit careia liderii sunt gretosi,in multe cazuri, bogati si extrem de bogati, cu rea-vointa si manuiti de personaje cu multi coco, astfel de bloguri nu-ti pot face decat rau, ca halesti tot ce vine pe farfurie.Realitatea este suficienta pentru a observa lucrurile astea, Lovendal e redundant aici.Astia ai nostri nu sunt oligarhi, doar niste pestisori mici ce stiu sa se discruce, si sa dea la fraieri tepele fin.Adevaratii oligarhi ii gasesti pe la Kremlin si White House.

| shakira_1713 explică (pentru Dumnezău):

Si atunci aici in Romania daca spun la unii ca tin cu Partidul Prodemo (un exemplu!) ei s-ar rade mine doar din simplul fapt ca nu tin cu PDL/USL sau cu aliatii lor din sondaje! Asta e libertatea politica care e luata in ras aici, cea ce inseamna clar ca suntem o OLIGARHIE!

| salajeanul a răspuns (pentru Dumnezău):

Ai ramas fara cuvinte, semidoctule?

| VadTot a răspuns:

Mai gandeste te si alta chestie! Noi Oamenii simpli cum suntem? Ei ca Ei Dar Noi? Toata lumea analizeaza cum sunt Ei!? Dar Noi poporul Cum suntem?!@ Ce zici?

| Lavinium_Bobby_1984 a răspuns:

Toata nu cred
partial
in fiecare stat conducerea mai mult sau mai putin este compusa din oligarhi, insa ar fi de dorit ca sa fie mai putini oligarhi si mai multi oameni cu demnitate nationala.