| Stanciu_Ionut_1997_XXkn a întrebat:

Cum pot sa imi reinnoiesc buletinul in alt oras, stau intr-un sat si nu mai vreau sa imi schimb buletinul in orasul de langa mine.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa fii luat in spatiu de cineva din orasul unde vrei sa-ti preschimbi cartea de identitate (buletin nu se mai face de peste 20 de ani).

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest caz, trebuie să ai o locuinţă ( deţinută cu acte de proprietate/dobândire ) în acel oraş.
Dacă nu ai locuinţă în acel oraş, atunci trebuie să găseşti pe cineva care "să te ia în spaţiu" - acea persoană TREBUIE să se prezinte cu tine la S.P.C.L.E.P. pentru a declara că "te ia în spaţiu"!

Toate cele bune!

| Eastwood a răspuns:

Nu inteleg ce e in neregula daca il faci la tine in oras!