| Trahanache_Zoe_1991 a întrebat:

Hello, imi expira buletinul si vreau sa il schimb. Eu stau in Bucuresti insa sunt domiciliata in alt oras.

Are idee cineva daca pot sa il schimb direct in Bucuresti sau trebuie sa ma duc in orasul natal?

Mersi

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa-l preschimbi la SPCLEP de care apartine localitatea ta de domiciliu. In Bucuresti l-ai putea preschimba doar daca esti primit in spatiu de proprietarul locuintei in care stai.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În principiu, C.I. trebuie preschimbată la S.P.C.L.E.P. de care aparţine localitatea în care ai domiciliul stabil!
Sau, dacă găseşti pe cineva din Bucureşti care să te "primească în spaţiu", atunci poţi depune actele pentru C.I. în Bucureşti...

Evident, în fiecare caz, titularul/proprietarul casei pe care vei face C.I. va trebui să te însoţească la depunerea actelor şi să aibă actul de proprietate asupra imobilului de la adresa pe care îţi faci CI.

Toate cele bune!