| Sebbasttian a întrebat:

Salut
Daca am avut un mic accident in curte si mi.am spart stopul din spate doar carcasa care urmeaza sa o schimb am vreo problema cu politia, rar.ul?

Răspuns Câştigător
| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Dar, asta se poate întâmpla doar dacă vrei să circuli cu mașina avariată. Înlocuirea cu alt element identic nu îți poate crea vrei problemă.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, daca o schimbi cu o carcasa identica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nicio problema.

| ReddY25 a răspuns:

No problemo

| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Poate exista o problemă, dacă te oprește poliția.
Legea spune așa: proprietarul sau deţinătorul al cărui autovehicul, remorcă sau tramvai a fost avariat în alte împrejurări decât într-un accident de circulaţie este obligat să anunţe imediat poliţia pe raza căreia s-a produs evenimentul, pentru întocmirea documentelor de constatare.

| SydneyFunnelWeb a răspuns (pentru SydneyFunnelWeb):

Dar, asta se poate întâmpla doar dacă vrei să circuli cu mașina avariată. Înlocuirea cu alt element identic nu îți poate crea vrei problemă.