| Patarlageanu_Andru_1990 a întrebat:

Salut, daca elevii care acumuleaza 10 sau mai multe absente nemotivate intr-o luna nu primesc bursa de ajutor social pentru luna respectiva, atunci inseamna ca daca am 10 absente, dar nu sunt acumulate toate in aceeasi luna, inca iau bursa, nu?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, in cazul expus obtii bursa de ajutor social, nu se cumuleaza absentele de pe 2 sau mai multe luni.

| Bossadv a răspuns:

Daca ai 10 absente in toatal nu conteaza ca ai sa zicem 3 absente intr-o luna si 7 in alta tot nu ei bursa incearca sa te duci la un mededic/ doctor si sa faci rost de o scutire

| Anabella44012 a răspuns (pentru Bossadv):

Ba iei pentru că zice 10 absente acumulate într-o lună, iar daca tu ai acumulat 10 absente nemotivate pe 2 luni, tot poți să iei bursa, cred

| Anabella44012 a răspuns:

Daca ar fi să o luăm logic trebuie sa faci 10 absente nepotivate într-o lună, celelalte absente nu cred că se iau în considerare daca nu sunt pe luna respectiva, sunt in aceași situație, nici eu nu prea știu dar îți dau un sfat

| Anabella44012 a răspuns:

Ai luat bursa luna aceasta? te rog răspunde pentru că sunt în aceeași situație și nici eu nu stiu