| alexdumitru98 a întrebat:

Salut,daca imi pierd telefonul, ma poate ajuta politia sa il gasesc prin imei? Din cate am inteles nu costurile sunt prea mari.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politia nu se ocupa de pierderi, nu are atributii si nici obligatii in acest sens.

Bula
| Bula a răspuns:

Cautarea unui telefon te poate costa si de peste 20 ori cat este valoarea telefonului nou sau chiar mai mult.
Daca tu ai banii necesari, atunci poti face comanda speciala. happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Politia nu numai ca nu are atributiuni de cautare telefoane dar cautarea lui dupa IMEI se poate face numai cu ordin de la procuror si aia in cazuri grave: crime, talharii, etc.

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine te lipsesti si iti cumperi altul.

| Dismally a răspuns:

Nu, ce iti imaginezi, ca vor folosi tehnica de la STS sa vada unde ti-ai uitat tu telefonul? laughing Nu vor face asta nici daca este furat...

| Brizbriz a răspuns:

Politia nu gaseste prin imei cand poti sa dovedesti negru pe alb ca a fost furat
si nu isi misca, kuru' lor mare, LENES si gras, nici daca tu ai "locate my phone" functional si stii exact unde iti e telefonul

deci, continua sa visezi tongue

| Salontanul a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu intra in atributiunile politiei sa caute telefoane.

| Yuoia a răspuns:

De putut, se poate. Dar nu se vrea. Mereu au lucruri "mai importante, mai urgente".