| florik233 a întrebat:

Salut,dacă nu am putut să ajung la traseu când pot să mă reprogramez? Va întreb asta pentru ca părerile sunt împărțite alții spun că pot de mâine, alții ca trebuie sa treacă 16 zile? Raspuns va rog.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MAI nr.268/2010, privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"(4) Candidaţii care nu s-au prezentat la proba practică pot solicita  programarea pentru o nouă probă oricând, dar nu mai târziu de un an de la absolvirea cursului de pregătire teoretică şi practică sau, după caz, de la data înregistrării acestora în aplicaţia informatică de examinare."
Asa fiind te poti duce sa te programezi chiar a doua zi dupa data cand aveai programat testul practic.