| IonutBCA777 a întrebat:

Salut! Dacă o mașină este la vânzare, dar nu are certificat de înmatriculare pentru că a fost reținut pentru jante neconforme, știu că trebuie trecuta prin rar din nou, de proprietar. Se poate sa fie vândută și să o treacă prin rar noul proprietar?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti transcrie dreptul de proprietate asupra masinii (inmatricularea pe tine) fara certificatul de inmatriculare a vanzatorului, asa ca nu este bine sa o cumperi fara ca acesta sa-ti dea certificatul de inmatriculare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noul proprietar nu poate deveni proprietar fara certificatul de inmatriculare.