| asdfghjkl555 a întrebat:

Salut, daca tocmai am absolvit liceul si urmeaza sa incep facultatea din toamna este posibil sa solicit ajutor de somaj pana cand devin student?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este posibil si nici legal sa primesti indemnizatie de somaj daca o sa continui studiile la facultate.

1 răspuns:
| aneliram a răspuns:

Da, daca facultatea este facuta la buget, atunci nu poti lua somaj in timpul facultatii, daca nu te angajezi dupa ce termini, iei atunci. Deci, poti lua somaj pana incepi facultatea.