| DangerF a întrebat:

Salut, daca vreau sa dau la Scoala de Agenti de Politie de la Campina are ceva daca am un semn din nastere pe picior in zona gambei? Stiu ca nu am voie cu tatuaje care sa nu se vada cu echipamentul de vara. Dar de semne din nastere nu stiu nimic, pana la urma nu am ce sa le fac.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema semnul din nastere, nu constituie o conditie acum.
Conform Anexei 2 la Ordinul MAI nr.177/2016, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"c) să nu aibă tatuaje ori elemente ornamentale, de orice natură, aplicate, inserate sau implantate pe/în corp, neacoperite de vestimentaţie, în ţinuta de vară; criteriul specific nu se aplică pentru candidaţii pe locurile repartizate Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă;"

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Semnele din nastere si ranile nu intra in categoria tatuaje.