| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, e ilegal sa propun unei fete majore sa facă sex cu mine pe bani?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu prostituția e ilegală în România.

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

E cu cantec: prostitutia e doar contraventie, nu infractiune. Plus ca e foarte greu de dovedit. Plus ca doar ea ar fi vinovata si nu clientul.

| suntserios a răspuns (pentru doctorandus):

Pai si contraventiile sunt ilegalitati happy

| doctorandus a răspuns:

Nu, nu e ilegal, dar poti lua o palma.

| mODIN a răspuns:

Stii ce e amuzant? Nu e ilegal sa faci filme p0rno, deci si daca e ilegal si ea e politista si sta tot echipajul ei la panda sa te prinda, daca e o camera pornita undeva in zona generala a actului, tehnic vorbind nu e prostitutie, e doar "regie" rolling on the floor

| SkandallKamataru a răspuns:

Daca fata e alaba la fata e calr era kata

| MistarGoGu a răspuns:

Cat timp NU se poate demonstra ca a primit *( ai dat bani ) adica flagrant CAM greu de sancționat!
Bine asta Daca isi ține si ea gura si nu da pe " GOARNA "!

| doctorandus a răspuns (pentru MistarGoGu):

De ce? E ilegal sa iei bani sa faci sex, nu sa dai bani sa faci sex. Tehnic e doar contraventie. Deci nu se obosesc politistii s-o dovedeasca, nefiind important pentru munca lor.

| MistarGoGu a răspuns (pentru doctorandus):

Prin " pădurea " de dame care ofera carnita $/ ora mai sunt si uscaturi care iau bani de la clienti fac treaba si dupa 2 ore sunt la Poarta Poliției raclamand un VIOL imaginar cu scopul de a santaja " clientul " generos! Daca El e dispus sa dea bani pentru asa ceva treaba lui ca o face pe banii lui doar sa fie atent cui da banii. Daca fata este cunoscuta si serioasa altfel va da niste " extemporale " la Politie.

| Roliii a răspuns:

Nu e ilegala prostitutia si tu intrebi daca sa-i dai bani unei fete e ilegal? laughing

| DarknLight a răspuns:

Păi dacă e majoră, și totul e consimțit, de ambele părți, cu ceva acorduri, poate chiar cu un contract ceva, că nimeni nu va înregistra apoi și face uz de filmulețe pentru șantaj sau dispunere publică, ce să mai fie ilegal?!
Acum depinde ce vârstă ai dumneata, deși o fată la 18 ani e majoră în fața legii, indiferent cine e și oricât de cocoloșitori i-ar fi părinții, atâta timp cât ai acordul ei, totul e legal. Evident dacă ai acordul. Dacă nu, se va considera viol.
Cât de bani, nu înțeleg exact la ce te referi prin "bani"?
Tu vrei să o plătești ca să se culce cu tine? Adică o cauți pe una anume, dar simți că nu o poți cuceri simplu și normal și vrei să te pretezi la așa ceva doar ca să o duci în pat? Dacă e așa, mai bine mai gândește-te, înainte de a o face, mai ales sub această formă.
1, pentru că poate poți să o obții în forma clasică și dacă o faci, ia gândește-te ce satisfacție va fi în egolul tău masculin. Unul huge, deoarece la naiba, măi, ai cucerit-o, nici prin bani, nici prin papagal ci prin fiind tu, evident asta dacă ai un sine dezvoltat și un sine autentic, dacă nu, aia e, mulțumește-te cu banii ca să obții o tipă. Deși oricum ar fi, tot mi se pare o prostie. Adică până la urmă dacă vrei doar un bling-bling de 10 minute, banii ăia care îi dai la o tipă după care ți-ai format tu o pasiune, îi dai la o pro, le are pe toate, dar evident că fără acel feel, mna, va fi ca și când stai la rând la medic și te strigă "următorul" și mașinist îți oferă "serviciul" și n-am nimic de zis, poate și ele studiază acum mai mult, ca să pună emoție acolo ca să-i facă pe bărbați să se ude. Dar problema e că, din întrebarea ta, deși pare cam ciudățică, nu sună ca și când tu ai vrea să mergi la o profi să ți dea un serviciu și tu banul ci pare că totuși urmărești o "pradă".
Iar dacă e așa, ascultă-mi sfatul, lasă banii deoparte și concentrează-te pe a fi acolo, în preajma ei, a-i da de înțeles că o placi, că ești interesat de ea, că o urmărești. Că îți arăți autenticul sine.

2, dacă totuși nu o placi suficient ci e doar pură atracție fizică și o vrei doar ca pe o bucată de carne, un trofeu, pentru care plătești evident, sună ca și când mda, chiar urmărești doar o bucată de carne și un trofeu și crede-mă că fix când vei ajunge acolo unde sperai, la pat, o să realizezi că dacă ai obținut-o doar ca pe un trofeu, fix așa va fi și se*ul cu ea. Ca și când o privești mereu în vitrină și o atingi din când in când să o ștergi de praf. Și iar dacă ăsta ar fi motivul primordial, deja îmi suni a un tip dubios, că pe tine te-ar satisface doar un trofeu. Nici nu vrea să deschid acest subiect mai amplu și necunoscându-te nici nu-mi doresc să te jignesc făcând niște supoziții de genul.

Deci dacă ar fi 1, nu pricep ce rost ar mai avea banii. Dar pentru ca să o obții natural, trebuie să fii natural, dar mna, vorbind totuși cu ea. Acum dacă ești vreun timid sau antisocial, ori un introvert care nu prea reușește să se dea la o fată, naiba știe, dar trebuie să faci cumva să obții o primă sau niște prime conversații cu ea, ca să legați ceva apoi totul va decurge natural, acum evident dacă și fata te va plăcea. Dar nu o să ai niciodată o fată, sincer, dacă ești prea timid și nu o să o bagi în seamă, fără conversație, nu o să obții nimic mai mult.
Și e păcat, zic, dacă ăsta ar fi motivul real, pentru care te-ai preta mai mult la bani ca să o duci în pat, decât să-ți faci curaj să o cunoști.

Cât de lege, ca să revin la întrebarea inițială, nu văd, repet, dacă fata are 18 ani împliniți, e majoră în fața legii și și-a dat consimțământul că vrea să facă asta, ce să fie ilegal? Că-i oferi bani, mai ales ca să se culce cu tine? Nu cred că există o lege și pentru așa ceva.
Aaa, că tipa poate va privi cu ochi tulburi propunerea ta și te va amenința cu cine știe ce din lege și atunci ar intra probabil la hărțuire, dar oricum asta ar trebui să insisți de multe ori și foarte insistent ca să poată ea să te denunțe pentru o mică hărțuire, e altă poveste.
Dar că îi propui și cine știe și ea poate acceptă și în final, ajungi unde ți-ai dorit, nu văd care-ar fi problema?! Repet, dacă e consimțit totul.
Și eu aș opta și pentru ideea de a scrie un acord ceva, de mână ar fi perfect, în care să expui ideea că tu i-ai propus un sex pe bani, iar ea a acceptat sau mă rog scoți și tu ideea banilor, ca să na, în caz de faci public aia, să nu o faci să pară ***, dar ca să ai o cheie de salvare în ca de orice. Poate cândva se va gsndi ea să te denunțe că ai violalta până la urmă sau că tu ai hărțuit-o cu banii și în final ea doar a părut că-ți dă apă la moară dar nu a vrut. Sincer în ziua de azi, e bine să-ți iei niște măsuri de precauție. În caz de orice.