| Adrian098 a întrebat:

Salut,este legal ca un politist sa dea intr-un minor?

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Depinde ce a facut. Daca l a amenintat pe politist cu cutitul e normal ca are voie sa dea in el

| Adrian098 explică (pentru Mirel4412):

Salut,nu doar pentru o faptă care el nu are legatura cu ia, si sa mai fie si tare in gură
Nu mi s-a intamplat mie personal dar este bine sa fim informatii, politia romana incalca toate legile fara sa fie pedepsiti. Ti-am dat fundăhappy

| Mirel4412 a răspuns (pentru Adrian098):

Eu personal nu am niste experiente bune cu politia romana... Asta nu inseamna ca toti politistii sunt asa, eu tot am respect pentru ceea ce fac.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mirel4412):

Are voie sa-l imobilizeze, nu sa dea in el. Raspunzi aiurea.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca o face fara un motiv intemeiat atunci nu este legal.
Daca are un motiv intemeiat, de ex. minorul ataca politistul, atunci este legal.

| darrio2007 a răspuns:

Nu, doar sa-l imobilizeze.

| sierra1 a răspuns:

Polițistul era in autoapărare?

îl impiedica pe minor să săvârșească vreo violență?