| Zsolt15 a întrebat:

Este legal ca un politist sa iti spuna "cal mare"?

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Sa referit mai mult ca sigur ca esti mare si cel mai probabil ai facut sau nu ai facut ceva nu cred ca este ceva ilegal asta

| DaniTDCI a răspuns:

Daca pui botu' la chestia asta. era doar o "expresie"

| Kogaion a răspuns:

Este legal, nu este poate prea moral, dar nu il poti da in judecata pentru asta, mai ales daca nu ai nici dovezi si chiar daca ai avea, probabil nu te-ai primi in instanta pentru asa ceva.

| francut a răspuns:

Cal mare sau calmare?
In ce context a spus-o? Vreau propozitia/fraza.

| Nevroza a răspuns:

De ce sa nu fie legal? Nu imi suna a jignire si nici nu stii la ce se refera.

| Zsolt15 explică:

Contextul e, m-am dus cu colegii pe afara si am vrut sa ma dau pe leagan ca pe vremuriwinking si colegii sau dat dar eu eram doar atunci...nu mai stiu exact ce a zis dar cevabig grinate jos mai ca nu vezi ce mare esti, lasa pe cei mici...nu vezi ce cal mare esti
Eu am luat-o ca pe o jignire si colegii au ras de mine dupa sad si nu nu sunt masiv am 1, 82 si 70kg(15 ani)

| JackR a răspuns (pentru Zsolt15):

Bai nene, la 1, 82 si 70 de kile, comparativ cu colegii tai de clasa a IX-a (cam acolo esti la 15 ani), esti cam mare. Crede-ma, stiu cum este, eu la 15 ani aveam 1, 94! happy

| francut a răspuns (pentru Zsolt15):

A spus-o in gluma, ca esti cam marisor pentru leagan. Si ca preventie ca ai fi putut sa-l strici. Leaganele alea sunt pentru copii prescolari. Nu este jignire. Dar, cauta-ti activitati de timp liber ca pentru varsta ta.

| Zsolt15 explică (pentru JackR):

Sunt in a 8-a happy

| Bogdiy14 a răspuns:

Depinde. esti masiv?