| VladGti a întrebat:

In ce constau mai exact daunele morale? (Nu cele materiale), am tot cautat pe internet dar nu m-a putut lamuri exact niciun site. Cand cineva cere daune morale cuiva, ce trebuie sa faca acea persoana?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daunele morale se plătesc in bani. Cam asa se finalizeaza 99% din cazurile juridice

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ii dea bani

| VladGti explică (pentru suntserios):

Doar ce am spus, daune morale nu materiale, exista si daune care nu se platesc material.

| suntserios a răspuns (pentru VladGti):

Daunele morale se plătesc in bani. Cam asa se finalizeaza 99% din cazurile juridice