| Nitu_Mihai_ a întrebat:

Salut, in data de 5 Septembrie am achiziționat o motocicleta iar pe 22 am luat-o in evidentă la primarie. Pana pe ce data pot circula cu numerele fostului proprietar fiind pe județ diferit iar dacă nu-l inmatriculez risc radierea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inmatricularea pe tine trebuie s-o faci in maximum 90 de zile de la data contractului de vanzare-cumparare. Daca nu o faci in aceasta perioada inmatricularea se suspenda si nu mai poti circula legal.