| razvan81rui a întrebat:

in urma cu 2luni am avut un accident cu masina si mi-a fost retinut permisul cat.B din cauza alcoolului peste 0.80.cu dosar penal si toate cele.V-as ruga sa-mi spune-ti daca am dreptul acum sa iau cat.A1 sau A?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana nu esti condamnat definitiv poti sustine examene pentru permis.
Dupa condamnare le poti sustine doar dupa trecerea unui an de la condamnare (in caz ca s-a dat cu suspendarea pedepsei) sau in 6 luni de la terminarea executarii pedepsei.

| Kyky31 a răspuns:

0.80 e cam mult....este permis pana la 0.08 happy