| GaN a întrebat:

La terminarea Facultăţii de Informatică din cadrul Universităţii Titu Maiorescu pe diploma de licenta e trecut "inginer it"? Sau ce? Please help! Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In niciun caz ingier. Inginer iesi cand faci o facultate de la Politehnica. Va scrie cel mai probabil programator... dupa cum ti am zis si la cealalta intrebare. Oricum e absolut irelevant ce scrie acolo

| alessia5158 a răspuns (pentru suntserios):

Daca nu stii,
TITLUL inscris pe diploma de licenta (3 ani/180 credite) este cel de "licentiat in informatica"--- in niciun caz "programator"! Facultatile de informatica cu durata studiilor de 3 ani nu " nasc" programatori ---ar vrea unii(naivi!) sa fie asa!

2 răspunsuri:
| GaN explică:

Ok. Mersi mult!