| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
M-am apucat de scoala de soferi si as vrea sa ma apuc de invatat dintr-o carte, ce carte imi recomandati eu am gasit ceva 'Noul cod rutier 2016 pe intelesul tuturor' este buna?
Pe langa asta ceva in format pdf exista?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa studiezi, in primul rand, OUG 195/2002 (Codul rutier), rep. in 2006, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md si compl. ulterioare, le gasesti actualizate la zi pe drpciv.ro.
Dupa aceea poti sa citesti si o carte, cam toate cele actuale cred ca sunt la fel si sa faci chestionare.

| BeeBia a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search
Eu din cartea asta invat, e structurata bine si e usor de invatat din ea pentru ca are exact ce trebuie sa stii pentru examen.