| boghy123 a întrebat:

m-am gandit in ultimele saptamani sa merg cu doi prieteni intr-o calatorie pe biciclete. Noi avem toti 15 ani si nu suntem siguri daca avem voie sa facem asta. adica, parintii nostri ne lasa, dar daca ne opreste politia? Bicicletele sunt in regula, avem casti, etc. daca mai aveti nevoie de alte informatii, intrebati-ma. merci :3

7 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Dacă părinţii vă lasă problema ar fi doar că aveţi 15 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este distanta mare, cu cazari peste noapte departe de casa, este nevoie sa fiti insotiti de un adult.

| boghy123 explică:

Alexandru, am citit multe jurnale din diferite calatorii pe net, dar toti aveau cel putin 20 de ani... Carla, noi ne gandeam sa luam un cort. vara trecuta am mai fost asa, dar plecam dimineata si eram inapoi seara.

| ralu01raluca a răspuns:

Desigur! Este foarte frumosa o calatorie in aer liberwinkingAm incercat si a fost superrr..Nu am avut probleme. Doar ca unul dintre amici mei a fost omorat de un om ..Saracul de el sadCalatorie placuta!
P.S. stai calm nu a patit nimeni nimic ..sau poate da?:3

| boghy123 explică (pentru ralu01raluca):

Cand am citit mi-a picat fata laughing

| ralu01raluca a răspuns (pentru boghy123):

laughing)Stai ma calm, glumeamwinkinge super o sa te inviorezi si poate vei slabi laughing)da unde vreti sa mergeti?

| Alexandru8520 a răspuns:

La 15 ani..Se poate..Depinde si ce distanta vrei sa parcurgi..Documenteaza-te si tu mai mult.