| SilentRain a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva și pe mine cu un sfat?
Am stat cu chirie într-un apartament luat printr-o firma, acum m-am mutat de acolo, eu mi-am plătit toate facturile la zi și acum după ce am plecat de acolo Proprietara-afuristia îmi spune ca am de plătit facturi în valoare de 1700 lei și încă îmi mai cere bani, sume mari, nu vreau sa achit atâta pentru ca eu am plătit facturile la zi.
Îmi tot spune ca am de plătit regularizare, da am mai plătit o data vreo 2000 și ceva lei.
Cum as putea sa procedez sa ies din situația asta?

6 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu am impresia ca tu esti troll.

| SilentRain explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu fac caterinca cu bani mei, ce ți-e se pare ireal în situați asta?

| Bondarel99 a răspuns:

Pai si nu ti-a dat acte care sa dovedeasca asta? Ce scrie acolo?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai dovezi ca ai platit (chitantele de plata) atunci nu mai trebuie sa-i dai nimic proprietarului.

| SilentRain explică (pentru Ioandelasal):

Am toate chitanțele, dar ea totus spune ca am de plata

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru SilentRain):

N-o baga in seama, fiecare poate sa spuna ce vrea dar, vorba aceea, actele vorbesc.