| Puricel_Laurentiu_1997 a întrebat:

Salut,poate ma puteti ajuta si pe mine, am un vecin care s.a certat intr.o seara cu un tigan. si apoi peste 3 4 zile a trecut tiganu cu masina si s a oprit sa il bata, s a dat jos sa dea in el si vecinu, l.a batut si i.a dat un pumn in portbagaj. apoi tiganu a facut reclamatie la politie. tiganu are un logan. e jaf. si vrea un portbagaj nou. poate tiganu sa il oblige pe vecinu sa il ia nou? multumesc!

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da, dar dacă vecinul e prost și nu face reclamație pentru agresiune și astfel spune că s-a apărat.

| DenisaKarolina a răspuns:

Eu zic ca nu dar tiganul e tigan. De ce s-a oprit in fata casei vecinului tau sa il bata?

| Puricel_Laurentiu_1997 explică (pentru DenisaKarolina):

S.au certat la discoteca din cauza unei fete..si vecinu nu stie ce sa zica la politie stiti... na. poate sa il reclame si vecinu pe tigan ca s.a oprit sa il bata nu?

| DenisaKarolina a răspuns (pentru Puricel_Laurentiu_1997):

Pai da normal, cine are dreptul sa se opresca in fata casei tale sa te bata? Inafara de politie si restul' laughing

| IMPLICAT a răspuns:

Daca vecinu e destept, tiganul nu are nici o sansa cu politia.

| Puricel_Laurentiu_1997 explică:

Pai poate sa faca reclamatie si el? sa zica ca s.a oprit sa il bata? vecinu nu vrea sa ii faca porbagaju nou. dar vrea sa il ia de la dezmembrari sa il vopseasca la service si sa il dea. dar nu nou. costa 1100 lei nou. poate sa depuna plangere ca s.a oprit sa il bata? ce sa spuna?