| Jokerul12 a întrebat:

Hei TPU, acum cateva zile am avut un conflict cu un om de 26 ani si eu i.am spus tatalui si la batut. ( tata se are bine cu politia si degeaba la dus ala la politie ca nu i-a facut nimic)dar acum e alta problema ca ala la pus pe altul sa ma bata pe mine in oras ( eu avand 16 ani ) ala care vrea sa ma bata are 25, mi-a dat mesaje pe Facebook am conversatia cu el cand ma ameninta si nu stiu ce sa fac. ma puteti ajuta va rog frumos?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai poti sa ii faci reclamatie, caz in care cazul va fi anchetat de niste politisiti independenti. Si va primi o amenda, iar tatal tau si politistul corupt care a anchetat reclamatia lui vor fi judecati pentru faptele lor. Cred ac e solutia cea mai buna, asa o sa starpesti corptia din sectia aia de politie si o sa te asiguri ac se face dreptate si nimeni nu mai poate corupe politistii.

| Jokerul12 explică (pentru Brigaela):

Oare daca ma duc la politie, ii da direct amenda? Sau il lasa sa vada daca ma bate si dupa? Adica eu ma duc cu mesajele la politie, ce ii face?

| Brigaela a răspuns (pentru Jokerul12):

Ei vor face ancheta. Vor afla ca tata tau l-a batut, ca politistul a fost corupt de tatal tau si nu a anchetat situatia, apoi ca te-a amenintat. Vor face dosar penal tatalui tau pentru agresiune si pentru agresiune si pentru coruperea politistului, vor suspenda politistul corupt si vor face o ancheta pentru a vedea de ce a actionat astfel (si evident il vor sanctiona) si il vor amenda si pe cel care te ameninta acum (evident, el este cel mai putin vinovat si va primi cea mai mica pedeapsa)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Taica tu se are asa bine cu politia incat scapa de o infractiune da panaramele alea de politisti corupti nu te pot apara si pe tine?

| Jokerul12 explică (pentru suntserios):

Imi e asa sa i spun tatalui. imi e frica sa nu se ajunga prin alte chestii.

| suntserios a răspuns (pentru Jokerul12):

Adica ti e frica de taica tu ca e un smardoi?

| mentholinks a răspuns:

Mi se pare ca nu l-a batut tactu destul de bine pe ala.

Răspuns utilizator avertizat