| FaraNumeFaraSerie a întrebat:

Zilele trecute m-am certat cu parintii si nu am avut voie sa ies din casa 2 zile. In prima zi a venit un vecin si asa numit 'prieten' la mine si mi-a facut ceva la PC pentru ca nu mergea. Tata s-a enervat si l-a dat afara din casa si pe mine a inceput sa ma bata si sa strige de il auzeai de pe cealalta strada. Acest 'prieten' a auzit si le-a spus la toti cei cu care iesim afara ca m-a batut tata si din alea. In seara asta cand am iesit afara toti se uitau ciudat la mine si cicoteau intre ei, crezand ca nu ii aud. Dar i-am auzit. Unul mi-a spus 'Vai ce vanata esti! ' desi nu aveam nici o vanataie si apoi toti au inceput sa rada. Ce sa fac? As vrea sa ma bag in pamant de rusine.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Stai cu prietenii tai, si nu-i baga in seama pe rautaciosi. Zambeste cu superioritate, si nu te arata ranita de vorbele lor. Astfel, vor uita in cateva zile.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Sase a răspuns:

Discrediteaza-l pe ratat. Fa-i pe prietenii vostri sa creada ca e un tradator, ca vorbeste pe oricine pe la spate, etc. Fa-i sa vada ce defecte are si cum nu e bun de preten.

| Exio a răspuns:

Stai relaxata. Nu pune la suflet vorbele lor. Comporta-te normal. vor uite in cateva zile.

| FaraNumeFaraSerie explică (pentru Exio):

Nu pot sa nu pun la suflet ce zic ei... : | Imi e foarte greu.

| Exio a răspuns (pentru FaraNumeFaraSerie):

Daca rad de tie inseamna ca nu sunt prieteni adevarati... deci nu-i nicio pierdere.

| FaraNumeFaraSerie explică (pentru Exio):

Nu e neaparat o pierdere. Dar ei o sa spun la mai multi si intr-un final toti o sa isi bata joc de mine. oh go on