| razvhy a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva ce spune legislatia rutiera despre condusul fara carnet pe proprietate privata? Intreb pentru ca as dori sa las pe cineva sa exerseze niste parcari pentru examenu de conducere ( nimic periculos ). Mentionez ca persoana in cauza are impliniti 18 ani. Stie cineva din Timisoara un astfel de loc unde ar fi posibil acest lucru? Multumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legislatia rutiera nu e valabila pe proprietati private asa ca nu zice nimic, insa parcari private precum cele de la supermarket, in functie de proprietar se supun legislatiei, ai sa vezi si anunturi.

Daca incearca in curte la tine nu ii zice nimeni nimic

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are ce sa prevada nimic, legislatia rutiera este valabila pe drumurile publice si nu pe proprietati private.

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Am condus si eu o gramada fara permis pe proprietati private. Nu e nici o lege care iti interzice. e ca si cum ai conduce in curtea casei. poti conduce orice oricand oricum laughing.