| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Pot intra la facultate daca in 2015 (la 11 ani) am fost diagnosticat cu:
Tulburări anxioase, întârziere mentala ușoară, alte boli cerebro-vasculare, epilepsie.
Fisa pe care scrie asta e "fisa consultatie bilant"
Facultățile se uita si la starea medicala?
Mentionez ca n-am mai fost la medicul de familie de vreo 2-3 ani si ca doar acum câteva zile am aflat de aceste lucruri.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta situatia din 2015, importanta este situatia de acum, respectiv daca pe fisa medicala va scrie apt pentru studii sau inapt.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Pot merge sa fac teste sa vad daca mai am aceste probleme? pot fi sterse de pe card? Cel de la spital mi-a spus ca au ramas aceste "diagnostice" pe cardul colegului sau cand m-a cautat dupa nume pe un calculator. Am si academia de politie in plan...

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti merge daca ai trimitere de la medicul de familie.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mergi la medicul de familie să îți dea o adeverință că ești apt pentru studii