| karma123 a întrebat:

Salut,sa zicem că mâine, mă duc la un bar sa bag un bilet de pariuri sportive, eu fiind minor(14ani) și femeia de la bar îmi dă biletul,se poate întâmpla ceva? Amenda sau ceva? Și daca ar fi sa câștig pariul sportiv, mă duc să scot banii, iar femeia îmi dă banii iar eu plec din bar acasă de exemplu, se întâmplă ceva? Amenda sau ceva? Menționez că sunt copii la mine in sat -tot minori- care baga la pariuri sportive și nu au pățit nimic de genul amenda sau etc

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod legal, nici in bar nu trebuie sa intri darmite sa mai bagi si la pariuri. Crezi ca isi risca aia locul de munca pentru tine.

| Ionut123987 a răspuns (pentru darrio2007):

Da laughing sincer. Când cunoști pe cine trebuie

| Simpatic a răspuns:

De bagat bilet poti sa bagi dar nu poti sa scoti banii daca nu esti major happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Terminati mă cu prostiile astea bagi banii aiurea la jocuri de noroc nu o sa cîstigi niciodată nimic, ca asa sunt facute aparatele sa nu cîstige nimeni, bani aruncati ca sa i imbogatesti pe patronii salilor de jocuri de noroc si pariuri sportive.

| Lukasssz a răspuns:

Ii dai aleia 20 de lei acolo si iti garantez ca nu se va intampla nimic.

| Alexuţ02 a răspuns:

Daca te primeste si-ti baga biletul ea o sa aiba de suferit, nu tu.
Iar ca sa scoti banii trebuie sa bagi CNP-ul / numele unei persoane de 18 ani +, nu merge sa scoti banii de pe numele tau, nu ai ce patii, e strict vina agentiei care te primeste

| isemilia a răspuns:

E ilegal acest lucru.