| ionut1816 a întrebat:

Am fost la somaj si am primit carnetul de somaj numai ca nu prea am inteles si vreau sa stiu cand trebuie sa vizez carnetul si unde?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Pe carnetul de somaj, se pune o stampila pe care este scrisa data, cand trebuie sa te prezinti la semnat.La un birou special facut,in cadrul Agentiei de Somaj,de unde ai primit carnetul.
Atentie,daca te prinde ca lucrezi,chiar si la negru,nu mai primesti ajutorul,dar ce este mai rau,trebuie sa dai si banii primiti pe lunile anterioare,inapoi.
In cadrul Agentiei, sunt programe de calificare, GRATUITE, dupa care primesti certificat de absolvire in meseria pe care ai studiat-o.Te sfatuiesc sa le faci, deoarece poate o sa-ti prinda bine mai tarziu!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Carnetul se vizeaza tot la AJOFM si ti-au spus ziua in care trebuie sa te prezinti pentru viza.