| Costyn330 a întrebat:

Salut,stie cineva daca se poate trimite o contestatie direct prin email? Ii trimit cererea completata, se ia in vedere? Vreau sa o trimit la judecatoria Cornetu sa depun contestatie pentru amenda primita ca am avut declaratie pe propria raspundere dar scrisa gresit si am luat 3000 de lei amenda.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Plangerea contraventionala o poti trimite prin posta, eventual cu confirmare de primire, ca sa fii sigur ca au primit-o.

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Suna la registratura si intreaba gasesti nr pe net