| vasilicaandreea a întrebat:

stie cineva despre contractele care se fac cu energaz? nu e o teapa?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu cum este la ei dar la noi se face cu DIGI la curent. Pot ajunge si la 25% mai ieftine dar nu trec la ei dintr-o cauza simpla: ANRP (Asociatia Nationala de Reglementare a Preturilor). Cat esti la providerul original ANRP te protejeaza reglementand pretul. In momentul cand ai schimbat providerul ai iesit de sub protectia ANRP. Un an-doi ala iti da gazul mai ieftin si intr-o zi zice: ia sa marim noi pretul si nu stii unde se opreste.