| Difuzor a întrebat:

Salut! Stie cineva pana cand mai intra alocatiile daca am terminat a 12 a? Intra si in iulie si in august ca in alti ani?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai depasit varsta de 18 ani si ai absolvit liceul sau scoala profesionala se primeste alocatia pana la terminarea cursurilor, respectiv inclusiv pe luna iunie 2021.
Inainte de 18 ani sau daca esti in continuare la liceu sau scoala profesionala se primeste si pe perioada vacantei.