| Dan_Carp_1991 a întrebat:

Sunt Persoană Fizică și vreau să închei un contract de parteneriat sau de colaborare cu o altă PF. Este vorba despre crearea unui site Web, în schimbul unui procentaj din toate veniturile acestui WebSite. Ași dori să știu următoarele:
1. Care ar fi primul pas?
2. În cazul meu ce tip de contract să aleg, de Parteneriat sau de Colaborare? (Care e diferența dintre aceste două contracte?)
3. Este obligatoare participarea unui Notar sau a unui Avocat la încheierea contractului, cu o semnătură sau ștampilă? (În cazul în care contractul a fost întocmit conform normelor și standardelor stabilite de Organele de Stat)
4. În cazul în care PF nu respectă condițiile contractului, ce măsuri pot fi întreprinse?

Mulțumesc Mult pentru ajutor și vă rog să răspundeți conform ordinii.

1 răspuns:
| DoarImpreuna a răspuns:

1. Primul pas e ințelegerea voastra asupra procentelor si incheerea contractului.
2. Asi merge pe un contract de prestari servicii ca e mai putin relativ sau din cele doua mentionate de tine pe cel de coolaborare.
3.Nu
4. Masurile stipulate in contract. Puneti conditii in acel contract precum si penalizari, cum se rezolva situatiile contractuale etc.