| pufarezu a întrebat:

Taxa de mediu se plateste doar o singura data?
Daca vinzi masina, cel care o cumpara trebuie sa plateasca taxa iarasi daca ii zchimba numarul? masina fiind inmatriculata si avand platite toate taxele.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Timbrul de mediu se plateste o singura data, respectiv la prima inmatriculare (daca masina este noua) sau la inmatricularea de dupa cumparare a unei masini second hand, daca nu a fost platita anterior sau daca taxa de prima inmatriculare/poluare, platita in perioada 2007-2011, a fost restituita.