| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, am 3 prieteni care au proces verbal, am căutat dar nu am găsit, ce înseamnă un proces verbal si ce se întâmpla dacă ai unul?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara detalii n-avem cum sa-ti dam un raspuns corect, sunt multe feluri de procese-verbale.
Probabil ca este vorba de un proces-verbal de contraventie, aceasta inseamna ca au savarsit o contraventie si au fost amendati.
Si nu toti au un singur proces-verbal, pentru fiecare se intocmeste cate un proces-verbal de contraventie.

| sierra1 a răspuns:

Poate (că nu ne zici, o fi secret?) au un proces verbal de ridicare a vreunui premiu.

I-ai felicitat?

| Brizbriz a răspuns:

Adica ei sunt cccccccccccccccccool si tu nu
si eu sunt si mai ccccccccccool, am cateva procese verbale la activ :D
si poate nu ai cautat cum trebuie:
https://www.google.com/search?q=defineste+proces+verbal

| mi25 a răspuns:

Si eu am mai multe procese verbale facute la predarea functiilor.

| Yuoia a răspuns:

Ce fel de proces verbal? La politie, la locul de minca, sau unde?

| Trixt3r a răspuns:

Instanța și activitatea de judecată întocmește printre altele Procese-verbale de:

consemnare a mărturiei unei persoane / opiniei unui expert
constatare a unei stări de fapt
urmărire sau predare a bunurilor mobile şi imobile
înmânare a citaţiei sau a actelor de procedură

| MustarIute a răspuns:

Ai prieteni nașpa.