| Simona1101 a întrebat:

Buna ziua!
Am găsit ieri in parbriz o comunicare, pentru faptul ca am parcat neregulamentar pe trotuar, amenda fiind de 700 lei…
Menționez ca nu a fost făcut niciun proces verbal, este decât nr de înmatriculare!
Dacă nu mă prezint la secție pentru procesul verbal, îmi vine prin posta?
Sau dacă nu mă duc, ce se intampla?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te-au convocat sa mergi pentru a stabili exact cine a parcat pe trotuar. Abia dupa ce se stabileste ca tu ai parcat poti fi amendat pentru percare neregulamentara.
Daca nu te duci vei fi amendat pentru neprezentare si poti fi amendat si pentru parcare.