| Danescu_Daniel_1999 a întrebat:

Am luat amenda de rovigneta prin intermediul camerei video... Pe data de 28.11. 2017... Ei au constatat pe data de 30.01. 2018 și mi-au trimis acasă amenda tocmai azi 19.02. 2018. În tot acest interval de timp este posibil sa mai fi primit amenda pentru rovigneta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de unde sa stim noi daca este sau nu posibil sa fi primit alta amenda pentru rovinieta, tu ar trebui sa stii sau vei sti.
In orice caz, conform unei decizii a ICCJ nu mai poti fi amendat pentru lipsa rovinietei in perioada scursa de la data constatarii contraventiei si pana la primirea procesului-verbal de contraventie, in cazul tau intre 30.01. - 19.02. 2018.
Vezi si aici comentariul la decizia ICCJ:
https://www.avocatnet.ro/......-deja.html

| MihaelViorel a răspuns:

Nu