Întrebare recomandată | Adryan28 a întrebat:

Am o intrebare: daca de pe data de 19 Ianuarie 2013 necesita fisa medicala pentru preschimbarea permisului de conducere auto deoarece mi-am schimbat numele. P.S Imi cer scuze daca am postat aceasta intrebare in categoria nepotrivita.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La preschimbarea permisului de conducere, datorita schimbarii numelui, nu este nevoie de fisa medicala si nici de alte acte decat cel prin care dovedesti schimbarea (certificat de casatorie, decizie administrativa de schimbare, hotarare judecatoreasca, etc, dupa caz) si permisul actual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu iti trebuie! Funda?

| addyy77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa toti care nu vor sa mai faca fisa medicala isi schimba numele!

| eaglewatch01 a răspuns:

Cred ca o sa-ti trebuiasca si fisa medicala, avind in vedere ca traim in Romania.

| vasypetrescu a răspuns:

Nu. fisa medicala trebuie atunci cand expira valabilitatea permisului. nu la schimbarea numelui sau pierdut etc.